Martell L'OR 40% 0,7L

Značka: Martell
69 000 Kč
Skladem

Vysoce kvalitní koňak Martell L’Or je výsledkem alchymie koňaku a zlata. Je vytvořen z nejstarších a nejvznešenějších vinných destilátů, zvaných "eaux-de-vie", které pochází z rajského sklepa Martellu. V jedné lahvi tohoto výjimečného koňaku se skrývá více než čtyři sta velmi vzác­ných eaux-­de­-vie a některé jsou až 100 let staré. Původ v oblasti Borderies a Grande Champagne zaručuje kombinaci bohatého orientálního aroma a hladké, jemné chuti. Obsah alkoholu 40 %.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Koňakový dům Martell byl založen Jeanem Martellem již roku 1715 a řadí se tak mezi nejstarší výrobce koňaku na světě. Koňak Martell je symbolem výjimečnosti již od svého zrození. Po 300 let své existence předsta­voval součást královských a císařských dvorů. Vychutnávaly si jej osobnosti, jako byl Jiří IV., Ludvík Filip, Napoleon III., Alexandr III., František Josef I., Alžběta II. a mnoho dalších. V současnosti skrýváspolečnost ve svých sklepích nejcennější eaux­de­vie neboli hroznové destilá­ty, z nichž pár kusů bylo vyrobeno již v roce 1830 – ty se používají při výrobě těch nejvzác­nějších koňaků.

 

TASTING NOTES
Chuť: Hedvábný nástup následovaný bohatší chutí s tóny černého rybízu, per­níku a pomerančové kůry je zakončen dlouhotrvajícím závěrem specifickým pro ty nejvybranější koňaky.
Aroma: Kombinace citruso­vého a kořeněného aroma s tóny černého rybízu, ber­gamotu, pomerančové kůry, hřebíčku a skořice s jemným nádechem vanilky.
Barva: Intenzivní jantarová s nádechem mahagonu.


SERVÍROVÁNÍ
Servírujeme v čisté podobě v klasické koňakové či degustační skleničce.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: