Martell X.O. 40% 0,7L

Značka: Martell
4 295 Kč
Skladem

Martell XO (zkratka XO neboli Extra Old) je výjimečný koňak vyrobený z jedinečné směsi eaux­-de­-vie zrajících minimálně 8 let. Martell XO v sobě ukrývá 8 až 20 let zrající hroznové destiláty. Pro tento koňak je charakteristická kulatost daná hrozny z oblasti Borderies a typická intenzita z oblasti Grande Champagne. Ohromuje zlatoměděnou barvou a komplexním aroma, které začíná švestkami, pokračuje náznakem pražených mandlí a nakonec vyvrcholí skořicí, medem a včelím voskem. Zaoblenou a vyváženou chuť po ovoci zakončují kořenité tóny. Martell XO se prodává ve speciální designové láhvi, a je tak skvělým dárkem pro vaše blízké. Obsah alkoholu 40 %.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Koňakový dům Martell byl založen Jeanem Martellem již roku 1715 a řadí se tak mezi nejstarší výrobce koňaku na světě. Koňak Martell je symbolem výjimečnosti již od svého zrození. Po 300 let své existence předsta­voval součást královských a císařských dvorů. Vychutnávaly si jej osobnosti, jako byl Jiří IV., Ludvík Filip, Napoleon III., Alexandr III., František Josef I., Alžběta II. a mnoho dalších. V současnosti skrýváspolečnost ve svých sklepích nejcennější eaux­de­vie neboli hroznové destilá­ty, z nichž pár kusů bylo vyrobeno již v roce 1830 – ty se používají při výrobě těch nejvzác­nějších koňaků.

 

TASTING NOTES
Chuť: Kulatá s tóny fíku a ořechů a ovocnou dochutí na patře, po které následuje typická intenzita daná eaux­-de-­vie z oblasti Grande Champagne.
Aroma: Aroma mletého koření spolu s komplexem ovocných buketů, mandlí, včelího vosku a santalo­vého dřeva se mísí v hladké a sladké tóny.
BarvaMěděný jantarový odstín s mahagonovými odlesky.


SERVÍROVÁNÍ
Servírujeme v čisté podobě v klasické koňakové či degustační skleničce.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: