Martell Cordon Bleu 40% 0,7L

Značka: Martell
3 999 Kč
Skladem

Martell Cordon Bleu je víc než 25letý koňak s výjimečnou kvalitou a osobitým charakterem, který se řadí do kategorie XO. Byl vytvořen roku 1912 Edouardem Martellem pro náročné klienty luxusních hotelů a restaurací. Unikátní chuť akcentuje využití hroznů z oblasti Borderies. Martell Cordon Bleu je pro náročné zákazníky, kteří dokážou jeho výjimečné kvality náležitě ocenit. Obsah alkoholu 40 %.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Koňakový dům Martell byl založen Jeanem Martellem již roku 1715 a řadí se tak mezi nejstarší výrobce koňaku na světě. Koňak Martell je symbolem výjimečnosti již od svého zrození. Po 300 let své existence předsta­voval součást královských a císařských dvorů. Vychutnávaly si jej osobnosti, jako byl Jiří IV., Ludvík Filip, Napoleon III., Alexandr III., František Josef I., Alžběta II. a mnoho dalších. V současnosti skrýváspolečnost ve svých sklepích nejcennější eaux­de­vie neboli hroznové destilá­ty, z nichž pár kusů bylo vyrobeno již v roce 1830 – ty se používají při výrobě těch nejvzác­nějších koňaků.

 

TASTING NOTES
Chuť: Elegantní, kulatá a la­hodná s ovocnými a kořeně­nými tóny švestek, kandova­ného pomeranče a skořice. Příjemný a dlouhý závěr.
Aroma: Velmi bohatá a kom­plexní s ovocnými tóny šves­tek, jablek a kandovaného pomeranče a s kořeněnými tóny mandlí, kávy a skořice doplněnými náznaky medu a včelího vosku s autentic­kým charakterem oblasti Borderies.
Barva: Sytá měděně zlatá.


SERVÍROVÁNÍ
Servírujeme v čisté podobě v klasické koňakové či degustační skleničce.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: