Martell V.S.O.P Medaillon 40% 0,7L

Značka: Martell
1 240 Kč
Skladem

Martell V.S.O.P Medaillon je 10-12letý mimořádně kvalitní koňak kategorie Very Superior Old Pale. Martell V.S.O.P. Medaillon zdobí zlatý medailonek s vyobrazeným portrétem krále Ludvíka XIV., připomínajícímrok 1715, kdy král zemřel a kdy vznikla společnost Martell. Obsah alkoholu 40 %.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Koňakový dům Martell byl založen Jeanem Martellem již roku 1715 a řadí se tak mezi nejstarší výrobce koňaku na světě. Koňak Martell je symbolem výjimečnosti již od svého zrození. Po 300 let své existence předsta­voval součást královských a císařských dvorů. Vychutnávaly si jej osobnosti, jako byl Jiří IV., Ludvík Filip, Napoleon III., Alexandr III., František Josef I., Alžběta II. a mnoho dalších. V současnosti skrýváspolečnost ve svých sklepích nejcennější eaux­de­vie neboli hroznové destilá­ty, z nichž pár kusů bylo vyrobeno již v roce 1830 – ty se používají při výrobě těch nejvzác­nějších koňaků.

 

TASTING NOTES
Chuť: Komplexně rozvíjející se chuť kandovaného ovo­ce, příjemná, plná a zakula­cená s dlouhým závěrem.
Aroma: Příjemná vůně s tóny limety a lékořice, noty kandovaného ovoce (švestky, hrozny) se svěžím ořechovým a dřevitým závěrem.
Barva: Zlatá s jantarovými odlesky.


SERVÍROVÁNÍ
Servírujeme v čisté podobě v klasické koňakové či degustační skleničce nebo jako součást koktejlů.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: