Mumm Réservée Cuvée 4.5 0,75L

Tip
1 599 Kč
Skladem

Šampaňské Mumm Réservée Cuvée 4.5, které ve sklepích slavného šampaňského domu G.H. Mumm zraje po dobu čtyř let, je oslavou rozmanitosti a prestiže pěti vesnic v kraji Champagne, hodnocených jako Grand Cru. Těmi jsou Verzenay, Bouzy, Ay, Avize a Cramant; a od roku 1840 jsou součástí vinařství Mumm. Unikátní směs Cuvée 4.5, vytvořená sklepmistrem Didierem Mariotti, spojuje dvě prestižní odrůdy Chardonnay (40 %) a Pinot Noir (60 %) právě z těchto pěti Grand Cru.

Detailní informace

Detailní popis produktu

G.H. Mumm představuje jednoho z nejúspěšnějších výrobců šampaňského na světě, jehož produkty vynikají prémiovou kvalitou a delikátně jemnou chutí. Historie značky G. H. Mumm je spojená s původně německou rodinou Mumm, jejíž rodokmen sahá až do 12. století a zahrnuje řád baronů a rytířů. Od roku 1761 podnikali s vínem v Kolíně nad Rýnem a v roce 1827 založili šampaňský dům G. H. Mumm ve francouzském Remeši. Od roku 1875 až dodnes využívá značka G. H. Mumm označení Cordon Rouge (červená stuha), díky němuž se stala jedním z dodavatelů na anglický královský dvůr. Vzhledem k německému původu měla značka během obou světových válek řadu problémů, avšak s příchodem nového ředitele René Lalou došlo k opětovnému rozmachu značky.

 

TASTING NOTES
Chuť: Síla tohoto vína je patrná z prvního doušku. Počáteční svěžest doplňují delikátní sladké podtóny, které vínu dodávají opulentnost, spolu s dynamickým a pravidelným perlením. Dlouhý závěr zanechává příjemnou chuť na patře a harmonický pocit naplnění.
Aroma: První nádech odhaluje širokou paletu svěžích intenzivních tónů kandovaného citrusového ovoce (mandarinky, citron) s náznakem medu, podtržené výrazným obsahem minerálů. Bohaté aroma postupně odhalí vůni jemných bílých květů (divoký hloh, akát), sladké tóny vanilky, vosku a dužnatého bílého ovoce. Jak se víno zahřívá, uvolňuje jemnou vůni pražených ořechů, což je důkaz jeho pomalého procesu zrání. 
Barva: Žlutá barva se zlatavými odlesky, jemné perlení vytváří bohatý prstenec pěny. 

SERVÍROVÁNÍ
Svěžest Cuvée 4.5 se ideálně hodí k jemným mořským plodům (tartar z ryb nebo měkkýšů), k bílému masu (vitello tonnato), k drůbeži a k některým čerstvým sýrům s výrazným kořením (čerstvý ovčí sýr s tymiánem a citronem).

Doplňkové parametry

Kategorie: Mumm, G.H. Mumm
Značka: G.H. Mumm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: