Mumm Réservée Blanc de Blancs 0,75L

Tip
1 799 Kč
Skladem

Šampaňské Mumm Réservée Blanc de Blancs je vyráběn v limitovaném množství a je charakteristický svými láhvemi s úzkým hrdlem, v nichž víno zraje pomaleji, a také typickou etiketou s ohnutým rohem. Jedná se o směs z odrůdy Chardonnay (100 %) z oblasti Cramant v samém srdci regionu Côte des Blancs. Aroma odhaluje tóny bílých květů, citronu a čerstvého ovoce. Na začátku velmi elegantní a jemně minerální chuť s krémovou texturou se postupně rozvíjí k intenzivnímu a výraznému závěru, který je důkazem dlouhého zrání.

Detailní informace

Detailní popis produktu

G.H. Mumm představuje jednoho z nejúspěšnějších výrobců šampaňského na světě, jehož produkty vynikají prémiovou kvalitou a delikátně jemnou chutí. Historie značky G. H. Mumm je spojená s původně německou rodinou Mumm, jejíž rodokmen sahá až do 12. století a zahrnuje řád baronů a rytířů. Od roku 1761 podnikali s vínem v Kolíně nad Rýnem a v roce 1827 založili šampaňský dům G. H. Mumm ve francouzském Remeši. Od roku 1875 až dodnes využívá značka G. H. Mumm označení Cordon Rouge (červená stuha), díky němuž se stala jedním z dodavatelů na anglický královský dvůr. Vzhledem k německému původu měla značka během obou světových válek řadu problémů, avšak s příchodem nového ředitele René Lalou došlo k opětovnému rozmachu značky.

 

TASTING NOTES
Chuť: Na začátku velmi elegantní a jemně minerální chuť s krémovou texturou se postupně rozvíjí k intenzivnímu a výraznému závěru, který je důkazem dlouhého zrání.
Aroma:
 Ve vůni odhaluje Blanc de Blancs tóny bílých květů, citronu, čerstvého ovoce a křídy. 
Barva: Světlá barva se zelenavými a žlutavými odlesky a jemným perlením. 

SERVÍROVÁNÍ
Šampaňské G.H. Mumm Réservée Blanc de Blancs se podává jako aperitiv a skvěle se hodí k mořským plodům, rybám, ústřicím a humrům podávaným s jarní zeleninou, k sushi nebo ke carpacciu z mušlí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Mumm, G.H. Mumm
Hmotnost: 1 kg
Značka: G.H. Mumm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: