Yellow Spot 12 yo 0,7l

Novinka
Značka: Yellow Spot
2 399 Kč
Skladem

Yellow Spot je irská pot still whiskey, která zrála po dobu celých 12 let ve třech typech dubových sudů: po americkém bourbonu, španělské sherry a sudech z Malagy. Velmi limitované množství whiskey Yellow Spot je lahvováno a vyváženo do světa, což z něj činí skutečnou raritu.V České Republice je pouze velmi limitované množství této whiskey. Obsah alkoholu 46%.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Spot Whiskey, slavný irský rodinný producent whiskey, jehož historie sahá až do roku 1887, kdy dublinský obchodník William Mitchell rozšířil své pekařství o prodej vína a lihu. V té době šlo v Irsku o běžnou praxi, kdy obchodníci kupovali z lihovarů whiskey a nechávali ji zrát ve vlastních sudech po sherry nebo fortifikovaném víně v celních skladech. Samotný název Spot whiskey pochází z Mitchellovy praxe označování sudů různého stáří skvrnou („spot“) různé barvy. Na tomto základě rozlišujeme whisky Green Spot, Yellow Spot nebo raritnější Red či Blue Spot.

BARVA: Světle zlatá.
AROMA: Teplé a svěží se sadovým ovocem a kořením. Dojem zelených jablek a nesladového ječmene lze snadno rozpoznat, ale je doplněn sladkostí agávového sirupu.
CHUŤ: Bohatá a kulatá chuť s nádechem sladkosti sladu, sušeného ovoce a citrusů, a závěrem dubových tónů.

Servírujeme v čisté podobě do tastingových, popř. speyside či glencairn skleniček.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: