Absolut Elyx 42,3% 0,7L

Značka: Absolut
899 Kč
Skladem

Absolut Elyx je luxusní vodka, zrozená z unikátní kombinace tradičního řemesla a nejmodernějšího designu. Kompletní výroba této výjimečné vodky probíhá manuálně v měděné destilační nádobě z roku 1921. Absolut Elyx je ztělesněním staleté tradice výroby vodky ve švédském městě Ahus. Absolut Elyx má komplexní a vyváženou texturu a přírodní čistou chuť. Její příjemně oblé aroma s nádechem anýzu a vůně čerstvé chlebové kůrky se na jazyku hedvábně rozprostírá a snoubí s náznakem oříšků a špetkou suchosti, která podtrhuje čistou a bohatou rovnováhu chuti. Určitě si vás získá hladký závěr se stopou lahodně aromatického koření a závojem absolutní čistoty. Obsah alkoholu 42,3 %.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vodka Absolut byla v současné podobě představena v roce 1979, ale její původ sahá až do roku 1879. Nyní je druhou nejprodávanější značkou mezi prémiovými vodkami v celosvětovém měřítku a celkově čtvrtou největší značkou mezi prémiovými destiláty. Vyrábí se v obci Ahus z ozimé pšenice pocházející z jihu Švédska unikátní metodou kontinuální destilace. Tato metoda byla představena v 19. století králem vodek panem Larsem Olssonem Smithem. Vodka Absolut je tak destilována více než stokrát. Tím je zajištěna její dokonalá průzračnost. Díky té získala své jméno – Absolut pure vodka – absolutně průzračná vodka.

Kromě čisté vodky Absolut si můžete vychutnat i další varianty vyrobené mísením vodky Absolut s přírodními příchutěmi bez přidaného cukru. V současné době najdeme v nabídce celkem 9 příchutí: mango, černý rybíz, mandarinku, citron, chilli, grep, hrušku, vanilku a malinu. Portfolio vodky Absolut doplňuje luxusní varianta Absolut Elyx (42,3 %) a Absolut 100 v černé lahvi. Ta má jako jediná 50 % alkoholu, zatímco ostatní mají 40 %.

 

TASTING NOTES
Chuť: Středně plné tělo, hedvábná textura s dotekem anýzu v oříškovém obalu, čerstvé obilí a jemné koření se stopami suchosti pod­ložené výborně vyváženou bohatostí vjemů. Závěr je oblý, čistý, hladký a zahří­vající.
Aroma: Čisté, plné, oblé, s nádechem anýzu a čerst­vého chleba, lehké obilni­nové tóny a jemné koření.
Barva: Průzračná, čirá.

SERVÍROVÁNÍ
Servírujeme v čisté podobě na ledu do nízké sklenice ozdobené hvězdičkou anýzu nebo jako součást koktejlů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vodky
Hmotnost: 1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: