Pernod Absinthe 68% 0,7L

Značka: Pernod
1 100 Kč
Skladem

Pernod Absinthe je vyroben z velkého množství rostlin, včetně slavného pelyňku z Pontarlier a zeleného anýzu a tajných bylin, které dávají absintu krásnou zelenkavou barvu s obsahem alkoholu 68 %. Historie tohoto likéru začala v roce 1805, kdy Henri Louis Pernod založil Pernod Fils, první absintový lihovar ve Francii. Lihovar vyráběl absint až do roku 1914, kdy byl ve Francii zakázán. Po letech zákazu se nyní Pernod Absinthe opět vyrábí v novém lihovaru v Thuir podle receptury nalezené v rukopisu z 19. století za využití tradičních procesů bez jakéhokoliv podílu cukru, v souladu s platnými právními předpisy. Tato značka dodnes zaujímá přední příčky ve světové produkci absintu. Obsah alkoholu 68 %. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zakladatelem této značky byl Henri-Louis Pernod, který začal v roce 1797 s komerční výrobou absintu. V té době byl absint jedním z nejoblíbenějších alkoholických nápojů, zejména u umělců, bás­níků a intelektuálů. V roce 1805 se Pernod odstěhoval do Pontar­lieru ve Francii, aby výrobek nabídl na francouz­ském trhu. Lihovar se nazýval La Maison Pernod Fils a disponoval jedním destilačním přístrojem s denní produkcí 16 litrů.

 

TASTING NOTES
Chuť: První vjem je svěží s výrazným pelyňkem zjem­něným tóny anýzu. Další rostliny pak přinášejí zelené, kořeněné tóny s nádechem léčivých bylin, významně zvyšující komplexnost chuti.
Aroma: Výrazné tóny pelyň­ku, travnaté tóny yzopu, citrusové tóny meduňky lékařské.
Barva: Jasně zelená až žlutá. S vodou dostává světle zelený opalizující nádech.


SERVÍROVÁNÍ
Nalijte malé množství absintu do skleničky a na její okraj položte absintovou lžičku s cukrem. Velice pomalu dolévejte ledovou vodu v poměru 3 : 1 až 5 : 1 přes cukr na absintové lžičce.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pernod
Hmotnost: 1 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: