Redbreast 12yo 0,7L

1 hodnocení
Značka: Redbreast
1 249 Kč
Skladem

Redbreast 12yo představuje irskou specialitu Single Pot Still Irish Whiskey. Vstupní surovinou je sladovaný a nesladovaný ječmen (ve Skotsku tato kombinace obilí není povolena). Tato whiskey je vyráběna trojnásobnou periodickou (frakční) destilací v měděných kotlích a strávila v sudech po sherry a bourbonu 12let. Redbreast vyniká plnou komplexní chutí s dlouho doznívajícím závěrem. Obsah alkoholu 40 %.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Redbreast je nejjemnější whiskey svého druhu, několikanásobně oceněná single pot still whiskey, jejíž historie sahá až do roku 1903. Je vyráběna v palírně Midleton ze směsi slado­vaného i nesladovaného ječmene, kde následně prochází trojí destilací v tradičních měděných kotlích, tzv. pot stills. Použití nesladovaného ječmene, typického pro irskou výrobu whiskey už od 18. století, a doba zrání alespoň 12 let převážně v sudech po Sherry Oloroso jí dodávají typický charakter a výjimečně plnou chuť. 

 

TASTING NOTES
Chuť: Medovitá, sladká a kořenitá pot still whiskey. Náznaky dubového dřeva. Plnost její chuti dotváří zrání v sudech po španělském Sherry Oloroso.
Aroma: Komplexní kořeněné a ovocné aroma s výraznými tóny dubu.
Barva: Zářivě zlatá.

SERVÍROVÁNÍ
Servírujeme v čisté podobě do tastingových, popř. speyside či glencairn skleniček.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: