Jameson Caskmates Stout Ed. 40% 1L

Tip
Značka: John Jameson
829 Kč –20 %
0 jameson caskmates 1l 40 100322 2
829 Kč –20 % 659 Kč
Skladem

Jameson Caskmates představuje novinku na českém trhu, která je reakcí na nové chutě a trendy ve světě whiskey. Dozrává v sudech po irském stoutu, což je druh svrchně kvašeného piva, které je typické svou kávovou a čokoládovou chutí. Tyto tóny se promítnou do whiskey, která je v závěru jemnější. Sudy jsou z irského pivovaru Franciscan Well. Obsah alkoholu je 40%. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jameson se zrodil v roce 1780 díky palírníkovi Johnu Jamesonovi, který vytvořil svou třikrát destilovanou, jemnou a dokonale vyváženou irskou whiskey. Dnes pokračujeme v jeho tradici tím, že se staráme, aby byla whiskey Jameson stále stejně dokonalá jako v den, kdy John Jameson vyexpedoval první sud. Není to snadné, ale chceme zajistit, aby každý doušek této whiskey stál za to. 

Na počátku 19. století se stala palírna Jameson druhý největším výrobcem whiskey v Irsku, avšak začátkem 20. stoleté zasadily palírně ránu dvě události – vyhlášení prohibice v USA a osamostatnění Irska, které omezilo vývoz do zemí britského impéria. Jameson byl jednou ze čtyř palíren, které tuto krizi přežily a následně se roku 1966 spojily v Irish Distillers Group. V roce 1975 se výroba whiskey přesunula z původní palírny Jameson v Dublinu do nové palírny Midleton v Corku. Dnes je Jameson nejprodávanější irskou whisky světa.

 

TASTING NOTES
Chuť: Jemný nádech chme­le, mokka, čokolády a spále­ného dubu.
Aroma: Sladší krémové tóny, vanilka, koření.
Barva: Sytě zlatá.


SERVÍROVÁNÍ
Servírujeme nejlépe v čisté podobě do tastingových sklenic, popř. old-fashioned nízké sklenice na whiskey (tumbleru). Ideální párování s pivem typu ALE nebo stout.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: