Jameson Black Barrel 40% 0,7L

Značka: John Jameson
599 Kč
Skladem

Jameson Black Barrel je odkazem na tradiční bednářskou metodu vypalování sudů, využívanou pro jejich omlazení a zvýšení intenzity chuti whiskey. Právě zrání v kombinaci sudů z amerického dubu, sudů po sherry a sudů po bourbonu, dodává whiskey intenzivní a komplexní chuť s tóny ovoce, karamelu a opáleného dřeva, s nótami hřejivého koření a sladké vanilky. Základem pro Black Barrel je unikátní, nasládlá, třikrát destilovaná obilná whiskey z čistého ječmene. Vyráběná je pouze jednou do roka v palírně Jameson v Midletonu a následně je uložená do dvakrát vypalovaných sudů po bourbonu. Nakonec je přimíchán notný podíl tradiční single pot still irské whiskey, čímž vzniká mimořádně bohatý a luxusní blend Black Barrel

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jameson se zrodil v roce 1780 díky palírníkovi Johnu Jamesonovi, který vytvořil svou třikrát destilovanou, jemnou a dokonale vyváženou irskou whiskey. Dnes pokračujeme v jeho tradici tím, že se staráme, aby byla whiskey Jameson stále stejně dokonalá jako v den, kdy John Jameson vyexpedoval první sud. Není to snadné, ale chceme zajistit, aby každý doušek této whiskey stál za to. 

Na počátku 19. století se stala palírna Jameson druhý největším výrobcem whiskey v Irsku, avšak začátkem 20. stoleté zasadily palírně ránu dvě události – vyhlášení prohibice v USA a osamostatnění Irska, které omezilo vývoz do zemí britského impéria. Jameson byl jednou ze čtyř palíren, které tuto krizi přežily a následně se roku 1966 spojily v Irish Distillers Group. V roce 1975 se výroba whiskey přesunula z původní palírny Jameson v Dublinu do nové palírny Midleton v Corku. Dnes je Jameson nejprodávanější irskou whisky světa.

 

TASTING NOTES
Chuť: Ovocná nasládlost z obilné složky, procházejí ji vlny vanilky, ožehlého dřeva a výtazného koření z pot still whiskey a vypalovaných sudů.
Aroma: Bohaté a plné, rozvíjející se do štavnaté sladkosti exotickéh ovoce, jako nektarinky, meruňky a papája. 
Barva: Tmavě zlatá s odlesky mědi.


SERVÍROVÁNÍ
Servírujeme nejlépe v čisté podobě do tastingových sklenic, popř. old-fashioned nízké sklenice na whiskey (tumbleru).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: