Monkey 47 Dry Gin 47% 0,5L

Značka: Monkey
999 Kč
Skladem

Monkey 47 je excentrický gin, který získává svůj jedinečný charakter z bobulí a kořenů rostlin rostoucích ve Schwarzwaldském pohoří, ale také z koření z dálné Indie. Receptura obsahuje celkem 47 bylin, koření, květů a plodů, což z něj dělá naprostý unikát mezi giny. Součástí receptury je tradiční jalovec, dále květ bezu, listy ostružiníku, jasmín, levandule, andělika nebo pomelo. Netradiční přísadou ginu Monkey 47 jsou brusinky pocházející přímo ze Schwarzwaldského lesa. Díky dokonale vyvážené kombinaci bylin v ginu Monkey 47 naleznete typické chutě jako jsou stopy svěžesti, hořkost i lehce nasládlé tóny, což ocení každý milovník kvalitního ginu. Obsah alkoholu 47 %.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Monkey 47 představuje luxusní gin obsahující ingredience z německého Schwarzwaldu, nádech exotické Indie, ale i britské tradice. Monkey 47 Schwarzwald Dry Gin obsahuje 47% alkoholu a je vyráběn dle letité receptury dvojitou destilací obilí a následnou třetí destilací se 47 bylinami. Poté odpočívá v hliněných květináčích. Jeho receptura obsahuje mimojiné bobule a kořeny rostlin rostoucích ve Schwarzwaldském pohoří a koření pocházející z dálné Indie. Vedle tradičního jalovce, který se používá i při výrobě tradiční schwardswaldské šunky, ve vůni poznáte hřebíček, borovici, jasmín, levanduli, anděliku nebo pomelo. Netradiční bylinou jsou brusinky, díky nimž v ginu naleznete kromě typické olejovité a kořeněné chuti i svěží až lehce ovocný tón.

Základ receptury ginu Monkey vytvořil v první polovině 20. století podplukovník Royal Airforce Montgomery Collins. Narodil se v britské Indii, podstatnou část života ale zasvětil přípravě regionálního ginu v Německu. Životní příběh Montgomeryho Collinse navíc Monkey 47 nereflektuje pouze v receptuře, ale i designu produktů. Prodávájí se totiž výhradně v půllitrových nevšedních lahvích s etiketami s opičkou. Jejich náčrt byl nakreslen ručně a mají připomínat razítko z viktoriánského období. Říká se totiž, že po druhé světové válce Collins adoptoval opici jménem Max, po které pojmenoval svůj hotel a následně i gin. Na tuto legendu navazují i současní pokračovatelé, majitel společnosti Black Forest Distillers Alex Stein a Master Distiller Christopher Keller.

 

TASTING NOTES
Chuť: Vedle jalovce, který se používá i při výrobě tradiční schwarzwaldské šunky, poznáte ve vůni hřebíček, borovici, jasmín a levanduli. Netradiční přísadou jsou brusinky, díky nimž v ginu naleznete kromě typické olejovité a kořeněné chuti také lehce natrpklý tón.
Aroma: Svěží, kořeněný až lehce ovocný tón s náde­chem limetové kůry, euka­lyptu a borovice.
Barva: Průzračně čirá.


SERVÍROVÁNÍ
Servírujeme především jako součást koktejlů nebo v čisté podobě do degustační sklenice.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: