Mumm Ice Xtra 0,75L

Novinka Tip
Značka: Mumm
1 349 Kč –18 %
šampaňské Mumm Ice xtra
1 349 Kč –18 % 1 099 Kč
Skladem

 

Mumm Ice Xtra je výjimečné svěží šampaňské s příjemně zaoblenou chutí. Té bylo dosaženo inovativní přísadou inspirovanou postupy v lihovarnickém průmyslu – dosáži z rezervních vín, která zrála v sudech po karibských rumech. Mumm Ice Xtra nejlépe chutná na ledu nebo jako součást koktejlů. Je tak příjemným, neotřelým společníkem pro slunečné dny, k lehkému obědu nebo jen tak k odpočinku pod pergolou.
DOSÁŽ: 35 g/l (demi-sec). Dosážní likér je vyroben z rezervních vín, která zrála v sudech po karibských rumech. Díky této inovaci získá víno jemné tóny vanilky a cedru.
TEPLOTA PŘI PODÁVÁNÍ: Nejlépe chutná vychlazené na 6 °C v namražené sklenici nebo s přidáním několika kostek ledu.
DOBA ZRÁNÍ: Víno zraje po dobu nejméně 20 měsíců ve věhlasných sklepích šampaňského domu Mumm. Po přidání dosážního likéru trvá zrání ještě další 2 měsíce, aby se dosážní likér důkladně prolnul s vínem a nechal rozvinout dokonalou paletu chutí a vůní.

Detailní informace

Detailní popis produktu

G.H. Mumm představuje jednoho z nejúspěšnějších výrobců šampaňského na světě, jehož produkty vynikají prémiovou kvalitou a delikátně jemnou chutí. Historie značky G. H. Mumm je spojená s původně německou rodinou Mumm, jejíž rodokmen sahá až do 12. století a zahrnuje řád baronů a rytířů. Od roku 1761 podnikali s vínem v Kolíně nad Rýnem a v roce 1827 založili šampaňský dům G. H. Mumm ve francouzském Remeši. Od roku 1875 až dodnes využívá značka G. H. Mumm označení Cordon Rouge (červená stuha), díky němuž se stala jedním z dodavatelů na anglický královský dvůr. Vzhledem k německému původu měla značka během obou světových válek řadu problémů, avšak s příchodem nového ředitele René Lalou došlo k opětovnému rozmachu značky.

 

BARVA: Intenzivní zlatavě žlutý odstín s jemnými jantarovými odlesky a živým perlením.

AROMA: Jemné dřevité aroma přechází do exotických tónů vanilkového lusku s náznakem zralého manga a ananasu, vyvážených dotekem pralinek a mléčného karamelu.

CHUŤ: Bohatá a výbušná chuť medu a nugátu skvěle doplňuje sladké tóny pralinky, vanilky a cedru. Na patře je elegantně kulatá a strukturovaná. Osvěžující dotek dřevitého aroma zvýrazňuje sladkost.

ZÁVĚR: Velmi dlouhý a příjemný

SERVÍROVÁNÍ: Mumm Ice Xtra je skvělý na ledu s přidáním bazalky nebo plátku grepu. Hodí se i pro přípravu jednoduchých nebo složitějších koktejlů.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: