Ararat 5yo 40% 0,7L

Značka: Ararat
479 Kč
Skladem

ArArAt 5yo je 5letá brandy s mnohaletou tradicí výroby, která je vlajkovou lodí arménské značky ArArAt.  Vyniká jemným a osvěžujícím aromatem švestek, broskví a sušeného ovoce s dotekem hořké čokolády. Obsah alkoholu 40 %.

Detailní informace

Detailní popis produktu

ArArAt je již od roku 1887 součástí života milovníků brandy mnoha generací a zůstává nejznámější a nejúspěšnější značkou brandy nejen v Arménii, ale na celém světě. Brandy ArArAt je hrdým nositelem názvu maje­státní hory, kde přistála Noemova archa. Tato mystická hora je nejznámějším arménským symbolem. Rovněž se zde nachází jedny z nejstarších vinic na světě.  Společnost Yerevan Brandy Company vyrábí brandy ArArAt již téměř 130 let podle tradiční receptury z arménských bílých hroznů a prame­ nité vody. ArArAt se vyrábí kontinuální destilací z vinné révy z místních vinic a zraje v pečlivě vybíraných dubových sudech. 

 

TASTING NOTES
Chuť: Jemná a zároveň robustní, je cítit jemnost karamelek, švestky a hrušky. Lehce trpký závěr přechází v mírně nakyslou dochuť.
Aroma: Jemné a osvěžu­jící aroma švestek, broskví a sušeného ovoce s dote­kem hořké čokolády pře­chází k vanilce a tónům skořice.
Barva: Jantarově zlatá.


SERVÍROVÁNÍ
Servírujeme v čisté podobě v klasické koňakové (balonové) či degustační skleničce nebo jako součást koktejlů.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: