Redbreast 27yo 0,7l

Novinka
2 hodnocení
Značka: Redbreast
14 470 Kč
Skladem

Redbreast 27yo je výjimečná single pot still whiskey, která je vyrobena z kombinace sladového a nesladového ječmene, který se mele a rmutuje, než se třikrát destiluje prostřednictvím tradičních měděných destilačních nádob. Následně whiskey zraje nejméně sedmadvacet let v nejkvalitnějších sudech po bourbonu, sherry oloroso a ruby port. Tato whiskey nabízí neuvěřitelně bohaté a komplexní aroma a chuť. Na českém trhu je pouze velmi omezené množství této whiskey. Obsah alkoholu 53,5%.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Redbreast je nejjemnější whiskey svého druhu, několikanásobně oceněná single pot still whiskey, jejíž historie sahá až do roku 1903. Je vyráběna v palírně Midleton ze směsi sladovaného i nesladovaného ječmene, kde následně prochází trojí destilací v tradičních měděných kotlích, tzv. pot stills. Použití nesladovaného ječmene, je typické pro irskou výrobu whiskey už od 18. století, a whiskey tím získává typický charakter a výjimečně plnou chuť.

BARVA: Bronzová
AROMA: Tóny exotického ovoce jsou doplněny čerstvými bylinkami, aromatickými oleji a kořením. Vanilková sladkost a melasový karamel přidávají na bohatosti..
CHUŤ: Neuvěřitelně bohatá textura s luxusním ovocným úvodem. Zralé švestky, třešně a letní bobule jsou vyváženy štiplavým nádechem chilli oleje, sladkými tóny vanilky v kombinaci s muškátovým oříškem a opečeným dubem pro fascinující komplexnost.

Servírujeme v čisté podobě do tastingových, popř. speyside či glencairn skleniček.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: