Caperdonich Peated Speyside Single Malt Scotch Whisky 21yo 48% 0,7L

Značka: Caperdonich
9 725 Kč
Skladem

21letá non-chill filtered whisky s přírodní barvou z řady Caperdonich Peated, jejíž chuťový profil se vyznačuje delikátně rašelinnou a sofistikovanou kouřovostí, která dodává chuťovou hloubku. Caperdonich Peated 21 YO zraje v amerických dubových sudech. V této vícevrstvé a komplexní single malt whisky se jemnost rašeliny a kouř z ohně snoubí s cedrovým dřevem a mandarinkou. Finish zanechává
delikátní chuť lékořice a bylinných čajových lístků. Jedná se o jednu z limitovaných edic ze série Secret Speyside určené pro všechny znalce, kteří touží po objevení vzácných single malts z ukrytých ikonických palíren oblasti Speyside.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Palírna Caperdonich byla ve městě Rothes na březích řeky Spey otevřena v roce 1898, uzavřena v roce 2002 a rozebrána cihlu po cihle v roce 2011. I v době svého největšího rozkvětu byl Caperdonich rukodělnou palírnou, která malosériově vyráběla nakouřenou a nenakouřenou single malt whisky. Zatímco budova zmizela, odkaz palírenského řemesla žije dál ve dvou mimořádných řadách – peated a unpeated whisky.

Chuť: Hřejivá chuť cedru a mandarinky.
Aroma: Jemná vůně rašeliny a kouře.
Barva: Zlatá.

Servírujeme v čisté podobě v degustační skleničce popř. s kapkou vody.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: