Midleton Dair Ghaelach Knockrath Tree 4 0,7l

Značka: Midleton
10 930 Kč
Skladem

Midleton Very Rare Dair Ghaelach Knockrath Forest představuje jedinečnou a velmi žádanou single pot still whiskey tvořenou z vybraných whiskey o minimálním stáří 13 až 26 let. Zrání whiskey nejprve probíhá v tradičních sudech po bourbonu z amerického dubu a je dokončeno zráním v sudech z irského dubu. U tohoto 3. vydání série Ghaelach bylo použito právě 7 irských dubů Hogshead z Knockrath Estate, v tomto případě strom 4. Obsah alkoholu 56,1%.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Palírnu Midleton založili ve 20. letech 19. století bratři Murphyové přestavbou továrny na zpracování vlny. Po sloučení s několika menšími palírnami v okolí vznikla společnost Cork Distillers Company. V té době se palírna chlubila největším destilačním kotlem na světě. Dnes je midletonská palírna jeden z největších producentů whiskey na světě, což souvisí se stále rostoucí popularitou irských pot still whiskey.

BARVA: bronzově jantarová
AROMA: Výrazné tóny irského dubu s nádechem vanilky a pražené kávy, vrstvené přes čerstvé ovoce, které se vyvíjí od ovocných sadů až po tropické tóny.
CHUŤ: Klasická chuť pod still s lahodnou texturu a vlivem irského dubu sladkých tónů včetně čokolády a medu.

Servírujeme v čisté podobě do tastingových, popř. speyside či glencairn skleniček.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: