Mumm Olympe 12% 0,75L

Tip
Značka: Mumm
1 299 Kč
Skladem

Šampaňské Mumm Olympe bylo vytvořeno speciálně pro ty nejbláznivější oslavy. Je nádhernou kombinací sladkosti a svěžesti k závěru. Jedná se o zcela nový druh šampaňského, které bylo uvedeno na trh v roce 2019. Plnou, ale zároveň osvěžující chuť sladkého zralého ovoce doprovází aroma broskví, hruškové marmelády a nugátu s perníkovými a medovými tóny. Barva je intenzivní jantarová. Mumm Olympe si můžete vychutnat i jako součást nejrůznějších koktejlů. Označení Olympe odkazuje na úspěchy a mimořádné výkony olympioniků, kterým svým názvem symbolicky vzdává hold. Podáváme při teplotě 6-8 °C.

Složení: 10 % Chardonnay, 30 % Pinot Noir, 60 % Meunier. Dosage: 40 g/l. Obsah alkoholu 12 %.

Detailní informace

Detailní popis produktu

G.H. Mumm představuje jednoho z nejúspěšnějších výrobců šampaňského na světě, jehož produkty vynikají prémiovou kvalitou a delikátně jemnou chutí. Historie značky G. H. Mumm je spojená s původně německou rodinou Mumm, jejíž rodokmen sahá až do 12. století a zahrnuje řád baronů a rytířů. Od roku 1761 podnikali s vínem v Kolíně nad Rýnem a v roce 1827 založili šampaňský dům G. H. Mumm ve francouzském Remeši. Od roku 1875 až dodnes využívá značka G. H. Mumm označení Cordon Rouge (červená stuha), díky němuž se stala jedním z dodavatelů na anglický královský dvůr. Vzhledem k německému původu měla značka během obou světových válek řadu problémů, avšak s příchodem nového ředitele René Lalou došlo k opětovnému rozmachu značky.

 

BARVA: Intenzivní zlato-žlutá s jantarovými odlesky a třpytivým perlením.


AROMA: Neodolatelná ovocná vůně broskví a hruškového džemu přecházející v tóny medu, perníku a sušeného ovoce vybízí k požitkářství. CHUŤ: Bohatá sladká chuť s tóny medových bonbónů.


ZÁVĚR: Bohatý a sladký, ale zároveň svěží.

 

SERVÍROVÁNÍ: Mumm Olympe si nejlépe vychutnáte důkladně vychlazené na 6-8 °C samostatně nebo jako součást koktejlů.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: