Martell Cohiba 0,7L + 4 skleničky

Tip
Neohodnoceno
12 000 Kč
Skladem

Martell Cohiba je unikátní kompozicí stařených vínovic, tzv. eaux-de-vie z oblasti Grande Champagne. Tento ultrapremiový koňak nabízí komplexní a intenzivní aroma příbuzné kubánským doutníkům Cohiba. Jediný certifikovaný koňak Habanos of Cuba – jeho chuť je sklepmistrem vybalan­cována k párování s doutníky Cohiba, proto je vhodný pro všechny milovníky doutníků. Obsah alkoholu 40 %.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Koňakový dům Martell byl založen Jeanem Martellem již roku 1715 a řadí se tak mezi nejstarší výrobce koňaku na světě. Koňak Martell je symbolem výjimečnosti již od svého zrození. Po 300 let své existence předsta­voval součást královských a císařských dvorů. Vychutnávaly si jej osobnosti, jako byl Jiří IV., Ludvík Filip, Napoleon III., Alexandr III., František Josef I., Alžběta II. a mnoho dalších. V současnosti skrýváspolečnost ve svých sklepích nejcennější eaux­de­vie neboli hroznové destilá­ty, z nichž pár kusů bylo vyrobeno již v roce 1830 – ty se používají při výrobě těch nejvzác­nějších koňaků.

 

TASTING NOTES
Chuť: Jemně sladký a zaob­lený nástup s lehkým náde­chem lékořice a ořechů v závěru.
Aroma: Tóny bobulovitého a sušeného ovoce se snoubí s ořechovými tóny mandlí a pražené kávy.
Barva: Zářivá jantarová s tmavě zlatými odlesky.

SERVÍROVÁNÍ
Kvalitní koňak si zaslouží servírování do balónové sklenice na nižší noze či degustační skleničky ve tvaru tulipánu v pokojové teplotě do 22 °C.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: