Kód: 148

Beefeater Crown Jewel 1L

Neohodnoceno
1 799 Kč 1 486,78 Kč bez DPH

Beefeater Crown Jewel navazuje na původní recepturu z roku 1993 a na hlubokou tradici britských korunovačních klenotů umístěných v Tower of London. Tento gin byl v limitované edici znovu vzkříšen na základě poptávky od barmanské komunity. Ve znaku láhve jsou znázorněni krkavci, jejichž legenda provází Beefeater gin již po staletí. Obsah alkoholu je 50%.

Kategorie: Giny, Beefeater
Značka: Beefeater

Beefeater je prémiový gin, který se jako jeden z mála ginů stále destiluje původní metodou v srdci Londýna. Vyrábí se metodou steeping – dvacetičtyř­hodinovou macerací bylin v obilném destilátu a následnou destilací. Své jméno získal po legendě spojené se strážci Toweru (dnešní pevnost, v níž jsou uloženy korunovační klenoty britské královské rodiny), kterým je přezdíváno „Beefeaters“. Jelikož tito strážci jsou velkou tradicí Londýna, stejně jako Beefeater gin, je jejich symbol znázorněn na každé lahvi Beefeater ginu. Beefeater gin je stále vyráběn podle původní receptury ze 70 let 19. století v Beefeater Distillery pod dohledem zkušeného Master Distillera, Desmonda Payna.

 

TASTING NOTES
Chuť: Tradiční chuť Beefea­ ter Dry ginu s ještě lehčím, citrusovějším charakterem, nádechem fialky a velmi su­chou až pepřovou dochutí.
Aroma: Výrazná citrusová svěžest následovaná silným tónem jalovce.
Barva: Průzračně čirá.


SERVÍROVÁNÍ
Servírujeme v čisté podobě dp degustačních sklenic nebo jako součást koktejlů místo Beefeater Dry. Díky 50% alkoholu je idální bází pro long drinky typu Collins, Fizz.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: