Mumm Demi-Sec 0,75L

1 hodnocení
1 150 Kč –0 %
02 Mumm Demi Sec 2018 750ml Mid
1 150 Kč –0 % 1 149 Kč
Momentálně nedostupné

Šampaňské Mumm Demi-Sec jako výsledek staleté tradice výroby šampaňského domu G. H. Mumm odráží chutě spotřebitelů, kteří mají rádi velmi sladké víno, jehož obsah cukru překračuje 150 gramů na litr. Cuvée je vyrobeno převážně z odrůdy Pinot Meunier (60 %), velmi aromatické odrůdy hroznů, která je ceněna pro svoji intenzivní ovocnost. Tato odrůda je doplněna jemnou směsí Pinot Noir (30 %) a Chardonnay (10 %) a také rezervními víny pro dodání hloubky. Obsah alkoholu 12%.

Detailní informace

Detailní popis produktu

G.H. Mumm představuje jednoho z nejúspěšnějších výrobců šampaňského na světě, jehož produkty vynikají prémiovou kvalitou a delikátně jemnou chutí. Historie značky G. H. Mumm je spojená s původně německou rodinou Mumm, jejíž rodokmen sahá až do 12. století a zahrnuje řád baronů a rytířů. Od roku 1761 podnikali s vínem v Kolíně nad Rýnem a v roce 1827 založili šampaňský dům G. H. Mumm ve francouzském Remeši. Od roku 1875 až dodnes využívá značka G. H. Mumm označení Cordon Rouge (červená stuha), díky němuž se stala jedním z dodavatelů na anglický královský dvůr. Vzhledem k německému původu měla značka během obou světových válek řadu problémů, avšak s příchodem nového ředitele René Lalou došlo k opětovnému rozmachu značky.

Složení: 10 % Chardonnay, 30 % Pinot Noir, 60 % Meunier.
Dosage: 40 g/l. 

TASTING NOTES
Chuť: Zakulacená a sladká chuť s náznaky medového cukroví, výrazná svěžest na závěr. 
Aroma: Broskev, hruškový džem, nugát, perník, ovocné želé.
Barva: Jantarová.
 

SERVÍROVÁNÍ
Šampaňské G. H. Mumm Demi-Sec servírujeme chlazené na teplotu 8-10 °C a v chladící nádobě naplněné ledem. Dolévá se do skleničky typu flétna vždy do výše 2/3 objemu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Šampaňské a vína, G.H. Mumm
Značka: G.H. Mumm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: